Search for:

Kolor przez całą dobę

Tym razem przedstawiam jedną z najnowszych technologi od Dahua tj. kamery w technologi Full-Color. Nowoczsny, światłoczuły przetowrnik obrazu pozwala na obserwację w kolorze przez cała dobę – również w nocy. W porównaniu do czarno-białego widoku który jest nam dobrzez znany z dotychczasowych kamer, seria Full-Color daje nam możliwość dokładniejszej identyfikacji. Jednym z największych plusów jest odczyt tablic rejestracyjnych pojazdów czy identyfikacja twarzy. Kamery bazujące na naświetlaczach podczerwieni, są wręcz „oślepiane” odbitym światłem podczerwieni od tablic rejestracyjnych co unimożliwia ich odczyt. Poniżej obraz z instalacji opartej na w/w kamerach. Ocene pozostawię publice.

Widok nocą

Widok w dzień

Efekty burz – podsumowanie sezonu 2021

Każdy powinien wiedzieć o skali zagrożenia porażeniem prądem z wyładowania atmosferycznego. Świat awiacji od samego początku zmaga się z efektami wyładowań atmosferycznych. Przebiegające po poszyciu statków powietrznych powodują wypalenia, rozwarstwienia czy zakłócenia w pracy elektroniki. Stąpając po ziemi nasze życie czy sprzęty elektryczne/elektroniczne również są zagrożone w czasie burzy. Nikt nie ma złotego środka który zagwarantuje nam pewne bezpieczeństwo instalacji.

Po sezonie letnim 2021stwierdzam że brak zabezpieczeń przed udarem elektrycznym, działa na naszą niekorzyść. 
Zastosowanie ogranicznika przepięć pozwala na uratowanie naszych urządzeń i instalacji od nagłego skoku napięcia w sieci. Wyzwala on wyładowanie do ziemi. Nadmieniłem wyżej że nie daje on gwarancji iż ochroni wszystko, ale w znacznym stopniu ogranicza uszkodzenia sprzętu elektrycznego. Tańszą opcją jest wymiana w/w ogranicznika zamiast większości sprzętów AGD czy RTV w domu. Koszty rzędu 400-900 zł za takie zabezpieczenie jest nieadekwatne do wydatków po kilka czy kilkanaście tysięcy złotych za zniszczony sprzęt w domu. 

Obecny sezon pokazał iż takie zabezpieczenie coraz częściej przyjmuje nadmiar energii z wyładowania, ochraniając dalszą część budynku. 

 

Zabezpiecz się aby natura nie zmusiła Cię do wydatków. 

Zapraszam każdego kto chce zainstalować takie zabezpieczenie.

 

 

Zadzwoń i przekonaj się sam: 515-544-113

Monitoring na odległość

Tym razem została wykonana instalacja monitoringu budynku gospodarczego. Nie było by w tym nic niezwykłego poza faktem iż znajduje się on 350m od domu właściciela, gdzie znajduje się rejestrator. Obecnie transfer danych na odległości do 10 km nie jest już problemem. Dzięki urządzeniom firmy Ubiquity możemy przesyłać dowolne dane na znaczne odległości, bez ponoszenia kosztów transferu. Klientowi zaoferowałem kamery o rozdzielczości 5MP firmy Kenik. Właściciel jest zadowolony z efektu pracy jak i jakości podglądu.

AVIO-TECH w gastronomii!

Tym razem zawitałem do nowego lokalu gastronomicznego w samym centrum Miechowa. Młodzi właściciele biznesu chcieli aby ich lokal był nadzorowany przez kamery. Dla bezpieczeństwa własnego oraz swoich gości. Zadanie było o tyle trudne iż lokal znajduje się w starej kamienicy z bardzo grubymi ścianami. Przeprowadzenie przewodów przez mur o grubości 50cm po wykończeniu lokalu nie był opcja akceptowalną. Zatem aby uniknąć problematycznych odwiertów zastosowałem kamery bezprzewodowe, oczywiście firmy Dahua.
Obraz mówi sam za siebie.

Kolejny zadowolony klient

Ostatnim czasem zrealizowana została modernizacja istniejącego systemu monitoringu w powiecie Limanowskim u jednego z lokalnych producentów garaży. Aspekt bezpieczeństwa pracowników był priorytetem zleceniodawcy, zatem instalacja została rozbudowana 5 megapikselowe kamery kopułowe firmy Dahua. Zapewniają one świetną jakość obrazu.

Przy okazji modernizacji monitoringu, właściciele poprosili o uporządkowanie nieładu instalacji SAT oraz sieci LAN w ich przytulnym domu. Dodatkowo stary AP został zastąpiony sufitowym „UFO”.