Search for:

Efekty burz – podsumowanie sezonu 2021

Każdy powinien wiedzieć o skali zagrożenia porażeniem prądem z wyładowania atmosferycznego. Świat awiacji od samego początku zmaga się z efektami wyładowań atmosferycznych. Przebiegające po poszyciu statków powietrznych powodują wypalenia, rozwarstwienia czy zakłócenia w pracy elektroniki. Stąpając po ziemi nasze życie czy sprzęty elektryczne/elektroniczne również są zagrożone w czasie burzy. Nikt nie ma złotego środka który zagwarantuje nam pewne bezpieczeństwo instalacji.

Po sezonie letnim 2021stwierdzam że brak zabezpieczeń przed udarem elektrycznym, działa na naszą niekorzyść. 
Zastosowanie ogranicznika przepięć pozwala na uratowanie naszych urządzeń i instalacji od nagłego skoku napięcia w sieci. Wyzwala on wyładowanie do ziemi. Nadmieniłem wyżej że nie daje on gwarancji iż ochroni wszystko, ale w znacznym stopniu ogranicza uszkodzenia sprzętu elektrycznego. Tańszą opcją jest wymiana w/w ogranicznika zamiast większości sprzętów AGD czy RTV w domu. Koszty rzędu 400-900 zł za takie zabezpieczenie jest nieadekwatne do wydatków po kilka czy kilkanaście tysięcy złotych za zniszczony sprzęt w domu. 

Obecny sezon pokazał iż takie zabezpieczenie coraz częściej przyjmuje nadmiar energii z wyładowania, ochraniając dalszą część budynku. 

 

Zabezpiecz się aby natura nie zmusiła Cię do wydatków. 

Zapraszam każdego kto chce zainstalować takie zabezpieczenie.

 

 

Zadzwoń i przekonaj się sam: 515-544-113

Satel Perfecta – alarm dla każdego

Zdecydowanym faworytem dla użytkowników domowych czy małych firm jest centrala alarmowa serii Perfecta. Użytkownicy cenią sobie prostą i przejrzystą aplikację do kontroli i zarządzania systemem alarmowym. Perfecta posiada obłudę do 32 czujników (ruchu, gazu, wody, kontaktronowy) przez co staje się bardzo atrakcyjna. Dodatkowo seria Perfecta WRL pozwala na podłączenie bezprzewodowo kilka modeli czujników, tam gdzie przewód nie może dotrzeć. Prezentowana centrala obsługuje piloty do uzbrajania i dezaktywacja alarmu. Są one poręczne i śmiało możemy je przypiąć do kluczy od domu czy auta.

Każdy z elementów systemu SATEL Perfecta jest dopracowany oraz estetyczny. 

Prócz walorów miłych dla oka trzeba też powiedzieć iż Perfecta jest przystępna cenowo.

Aby przekonać jak niewiele trzeba wydać, zapraszam do kontaktu po bezpłatną wycenę.

 

Zadzwoń i przekonaj się sam 515-544-113

Sterowanie alarmem przez smartfona

Centrale alarmowe coraz częściej wyposażane są w moduły komunikacyjne GSM/LTE lub złącze Ethernet. Moduły te umożliwiają komunikację centrali alarmowej z Internetem – bramą do świata. Więc skoro centrala ma dostęp do sieci to w łatwy sposób możemy kontrolować ją za pomocą aplikacji na smartfonie. Oczywiście nie wszystkie systemy alarmowe mają takie możliwości. Warto zatem pomyśleć na etapie wdrążania tego typu zabezpieczeń, aby posiadał on odpowiednie możliwości aby kontrolna nad nim była jeszcze łatwiejsza. Świetnym przykładem są systemy alarmowe od Polskiej firmy SATEL. Większość ich produktów posiada moduły komunikacyjne lub w łatwy sposób możemy je rozszerzyć o nie. Jeśli już mamy taki moduł i aplikację na telefonie zyskujemy bieżący podgląd na stan czujników ruchu, dymu, zalania itd. Możemy również podejrzeć stan systemu (usterki), dziennik zdarzeń czy nawet uzbroić system.

Prezentowany przykład zaczerpnąłem z systemu SATEL PERFECTA 16. Jeżeli takie rozwiązanie spełnia Twoje wymagania stawiane systemowi zabezpieczającemu Twój obiekt, skontaktuj się ze mną w celu montażu takiej instalacji lub modernizacji obecnej.