Efekty burz – podsumowanie sezonu 2021

Każdy powinien wiedzieć o skali zagrożenia porażeniem prądem z wyładowania atmosferycznego. Świat awiacji od samego początku zmaga się z efektami wyładowań atmosferycznych. Przebiegające po poszyciu statków powietrznych powodują wypalenia, rozwarstwienia czy zakłócenia w pracy elektroniki. Stąpając po ziemi nasze życie czy sprzęty elektryczne/elektroniczne również są zagrożone w czasie burzy. Nikt nie ma złotego środka który zagwarantuje nam pewne bezpieczeństwo instalacji.

Po sezonie letnim 2021stwierdzam że brak zabezpieczeń przed udarem elektrycznym, działa na naszą niekorzyść. 
Zastosowanie ogranicznika przepięć pozwala na uratowanie naszych urządzeń i instalacji od nagłego skoku napięcia w sieci. Wyzwala on wyładowanie do ziemi. Nadmieniłem wyżej że nie daje on gwarancji iż ochroni wszystko, ale w znacznym stopniu ogranicza uszkodzenia sprzętu elektrycznego. Tańszą opcją jest wymiana w/w ogranicznika zamiast większości sprzętów AGD czy RTV w domu. Koszty rzędu 400-900 zł za takie zabezpieczenie jest nieadekwatne do wydatków po kilka czy kilkanaście tysięcy złotych za zniszczony sprzęt w domu. 

Obecny sezon pokazał iż takie zabezpieczenie coraz częściej przyjmuje nadmiar energii z wyładowania, ochraniając dalszą część budynku. 

 

Zabezpiecz się aby natura nie zmusiła Cię do wydatków. 

Zapraszam każdego kto chce zainstalować takie zabezpieczenie.

 

 

Zadzwoń i przekonaj się sam: 515-544-113