Search for:

Monitoring na odległość

Tym razem została wykonana instalacja monitoringu budynku gospodarczego. Nie było by w tym nic niezwykłego poza faktem iż znajduje się on 350m od domu właściciela, gdzie znajduje się rejestrator. Obecnie transfer danych na odległości do 10 km nie jest już problemem. Dzięki urządzeniom firmy Ubiquity możemy przesyłać dowolne dane na znaczne odległości, bez ponoszenia kosztów transferu. Klientowi zaoferowałem kamery o rozdzielczości 5MP firmy Kenik. Właściciel jest zadowolony z efektu pracy jak i jakości podglądu.

Sterowanie alarmem przez smartfona

Centrale alarmowe coraz częściej wyposażane są w moduły komunikacyjne GSM/LTE lub złącze Ethernet. Moduły te umożliwiają komunikację centrali alarmowej z Internetem – bramą do świata. Więc skoro centrala ma dostęp do sieci to w łatwy sposób możemy kontrolować ją za pomocą aplikacji na smartfonie. Oczywiście nie wszystkie systemy alarmowe mają takie możliwości. Warto zatem pomyśleć na etapie wdrążania tego typu zabezpieczeń, aby posiadał on odpowiednie możliwości aby kontrolna nad nim była jeszcze łatwiejsza. Świetnym przykładem są systemy alarmowe od Polskiej firmy SATEL. Większość ich produktów posiada moduły komunikacyjne lub w łatwy sposób możemy je rozszerzyć o nie. Jeśli już mamy taki moduł i aplikację na telefonie zyskujemy bieżący podgląd na stan czujników ruchu, dymu, zalania itd. Możemy również podejrzeć stan systemu (usterki), dziennik zdarzeń czy nawet uzbroić system.

Prezentowany przykład zaczerpnąłem z systemu SATEL PERFECTA 16. Jeżeli takie rozwiązanie spełnia Twoje wymagania stawiane systemowi zabezpieczającemu Twój obiekt, skontaktuj się ze mną w celu montażu takiej instalacji lub modernizacji obecnej.

AVIO-TECH w gastronomii!

Tym razem zawitałem do nowego lokalu gastronomicznego w samym centrum Miechowa. Młodzi właściciele biznesu chcieli aby ich lokal był nadzorowany przez kamery. Dla bezpieczeństwa własnego oraz swoich gości. Zadanie było o tyle trudne iż lokal znajduje się w starej kamienicy z bardzo grubymi ścianami. Przeprowadzenie przewodów przez mur o grubości 50cm po wykończeniu lokalu nie był opcja akceptowalną. Zatem aby uniknąć problematycznych odwiertów zastosowałem kamery bezprzewodowe, oczywiście firmy Dahua.
Obraz mówi sam za siebie.

Kolejny zadowolony klient

Ostatnim czasem zrealizowana została modernizacja istniejącego systemu monitoringu w powiecie Limanowskim u jednego z lokalnych producentów garaży. Aspekt bezpieczeństwa pracowników był priorytetem zleceniodawcy, zatem instalacja została rozbudowana 5 megapikselowe kamery kopułowe firmy Dahua. Zapewniają one świetną jakość obrazu.

Przy okazji modernizacji monitoringu, właściciele poprosili o uporządkowanie nieładu instalacji SAT oraz sieci LAN w ich przytulnym domu. Dodatkowo stary AP został zastąpiony sufitowym “UFO”.